Výběr dětské postele rozhodně není vůbec jednoduchý. Při výběru totiž musíte brát v potaz hned několik důležitých aspektů. My vám poradíme, jak vybrat kvalitní konstrukci s matrací, aby se vašim dětem spalo jako na obláčku a nemuseli jste je do postele každý večer nutit.
roztomilé dítě.jpg
1. Výběr správného materiálu
Na prvním místě při výběru dětské posteli by rozhodně měla být právě kvalita materiálu. Každý z materiálů má spoustu výhod i nevýhod. My se podíváme na ty nejdůležitější z nich. Hned na začátku bychom měli zmínit odolnost. Tady vyhrává na plné čáře masivní dřevo, naopak čalouněné postele nátlaku dětských hrátek příliš neobstojí. Další výhodou masivního dřeva je jeho nezávadnost, naopak čalouněné postele budou nevhodné pro alergiky.

2. Správný rozměr lůžka
Na trhu najdete celou řadu různých rozměrů dětských postelí. Ovšem ideální šíře dětského lůžka je 90 cm. Pokud se přeci jenom rozhodnete pro užší variantu, mějte na paměti, že při neklidném spánku by mohlo dítě z postele spadnout a zranit se. Délka pak závisí na samotné délce dítěte. Vždy volte délku, která bude minimálně o 30 cm delší. Také mějte na paměti, že dítě bude stále růst, proto volte délku postele s dostatečnou rezervou.
dětská noha.jpg
3. Zásady zdravého spánku
· Při výběru si dejte obzvlášť záležet na výběru roštu a matrace. Páteř dítěte se neustále vyvíjí a nekvalitní matrace by mohla správnému vývoji ublížit.
· Rošt postele volte maličko tvrdí a při výběru už předem počítejte s tím, že dítě bude na posteli rádo skotačit a nebude k matraci nejšetrnější.
· Místnost, ve které dítě spí, by měla být dostatečně větraná. I sebelepší matrace nezaručí kvalitní spánek, pokud bude místnost bez přísunu čerstvého vzduchu.
· Rozhodně postupem času oceníte snímatelné a pratelné potahy matrace. Na trhu se už nyní dají sehnat i pogumované potahy či prostěradla. Do dětského pokoje ovšem nepatří jenom postel, nechte se inspirovat, jak vybavit pokoj dalším nábytkem a dekoracemi .