Narození dítěte je obrovskou událostí. Nejvíce ji prožívá samozřejmě nastávající tatínek s maminkou. Nemyslete si však, že tuto situaci neprožívají také další nejbližší lidé. Ať už se jedná o rodiče, sourozence nebo blízké kamarády. Všichni zajisté drží palce, aby bylo všechno v pořádku, a aby se narodilo nádherné miminko, které bude dělat svým rodičům pouze samou radost.

Jakmile se miminko narodí a maminka s ním dorazí domů z porodnice, probíhají většinou takové symbolické oslavy toho, že se to malinké narodilo v pořádku. Jestliže jste na takovou oslavu pozvaní, měly byste vymyslet originální dárek k narození dítěte. Nemůžete přijít s holýma rukama, bylo by to v podstatě nezdvořilé.

čáp s miminkem

Čím tedy zaručeně neurazíte, ale naopak potěšíte?

1) Každá maminka ocení plenky, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky a podobné věci. To jsou asi nejvděčnější dárky, neboť miminko je docela drahá záležitost, tudíž se jedná i o jistou finanční pomoc. S maminkou se však dopředu poraďte, jaké plínky používá a jakou velikost máte zakoupit. Je totiž dost možné, že si udělala zásoby těch nejmenších plínek dopředu, takže bude ráda, jestliže jí zakoupíte již balík větších plenek. Všechno je hlavně o domluvě.

2) Hračky. Malinké miminko si sice ještě nehraje, nicméně nějaké vhodné hračky do postýlky nejsou na škodu. Například plyšoví medvídci, hračky, které hrají nebo vydávají zvuky či chrastítka… Na výběr je opravdu velká spousta produktů. Vždy si však zkontrolujte věkové určení.

těhotenské bříško

3) Oblečení. Bloumáte po obchodech a narazíte na něco opravdu originálního? Například víte-li, jakému fotbalovému klubu fandí tatínek miminka, můžete pořídit kojenecké oblečení toho konkrétního klubu. Dnes již takové zboží nabízejí opravdu téměř všude. Vhodné jsou však také různé vtipné nápisy na body, na dupačkách nebo bryndácích. Jednak se nad nimi pobavíte, jednak poslouží miminku.