Zařízená a vybavená domácnost pouze nábytkem je, jako bychom byli oblečeni do pěkné konfekce, ale postrádající šmrnc v podobě adekvátně zvolených doplňků a šperků. Kouzlo dekorace má vliv na zútulnění domova. Díky vhodným doplňkům a adekvátně zvolené dekoraci se bydlení promění ve hřejivý pocit domova. Mezi přednosti náleží variabilita, tj. dekorativní předměty můžete obměňovat a tak měnit design interiéru.
dekorační koule
Tipy a rady ohledně bytových doplňků

  1. Prvotní je samozřejmě nábytek – poté doplnit dekorativními doplňky. Jde o to, aby vše bylo sladěné. Na základě nábytku lze snadněji dovybavit domácnost, jako je například lampa, svícny, polštářky, stojany na časopisy, ozdobná mísa na ovoce apod.

  1. Klid a rozvaha – především zbytečně nic neuspěchat. Nabídka sortimentu je velmi obsáhlá a k dostání je takřka vše, co jen vám přijde na mysl. Využít lze kamenné i internetové obchody. Zejména kamenné obchody jsou dobrou inspirací a pozitivní je, že vše si můžete zblízka a osobně prohlédnout.

  1. Sjednocení barev i materiálu – je dobré mít vše barevně sladěné, ideální je držení se jedné linie v rámci barevného provedení, stejně tak i mnohé kombinace ohledně barev nemusí působit nejlépe. I zde platí, že méně může být mnohdy více.

  1. Velikost má podstatný vliv – však nejen aby se konkrétní dekorace vešla do daného interiéru, ale také aby nebyla spíše rušivým dominantním prvkem. Sice není nikde stanoven optimální počet či množství, které by bylo považováno za vyvážené, nicméně není dobré, aby se domov utápěl v přemíře doplňků. Je také záhodno myslet na praktickou stránku a nemít zahlcen byt věcmi, které jsou spíše coby lapači prachu.


perleťové korálky
Zásady aneb je dobré vědět, že…

Je lepší upřednostnit přírodní materiály před umělými, tj. dřevo, sklo, kameny, kůže apod. Je důležitá souměrnost a vyváženost v rámci rozmístění. Dobře působí věci z křišťálu. Je dobré se řídit intuicí. Vždy nakupujte s rozvahou a volte věci, které se vám líbí a navozují hřejivost a útulnost domova.

Zajímavost na závěr

Těžko si lze domov představit bez ozdob a dekorativní předmětů. Avšak mnohé si můžete vyrobit sami doma nebo dokonce i ti, kdo jsou manuálně zruční, si mohou výrobou přivydělat nějaký ten peníz
a to za to stojí přeci.