S příchodem jara se objevuje i potřeba vnést do našich domovů něco živého a veselého. Nemusíte si nutně plánovat obrovský zeleninový bio záhon nebo vysazovat jabloně. Stačí, když si domů pořídíte pár pokojových rostlin.

Jste-li lenoch a nebaví vás kolem rostlinek skákat každý den a sledovat, co potřebují, postačí vám několik následujících typů. Tyto pokojovky jsou poměrně nenáročné a budou vám dělat radost po celý rok:
kaktusy a aloe vera

Kaktus

Kaktus snad ani není potřeba představovat. Než bychom vypsali všechny druhy, varianty a tvary, které si můžete zakoupit, jaro bude to tam. Kaktusy dnes seženete opravdu ve všech možných velikostech, někdy i v rámci rozmanitých skupinek v jednom květináči, které jsou velmi roztomilé. Nehledě na širokou škálu možností je velikou výhodou odolnost – kaktusy přežijí téměř vše, i to, že ho někdy celé týdny zapomenete zalívat. Přehnaná péče jim může spíše uškodit.
děravé listy

Aloe vera

Tato rostlinka může kromě okrasné funkce posloužit jako účinný pomocník v domácnosti. Pokud se říznete nebo se vám na čele objeví nepříjemný pupínek, stačí si kousek Aloe vera odlomit nebo ustřihnout – obsahuje šťávu husté konzistence, která má hojivé a dezinfekční účinky. Co se týče zalévání, stačí cca 1x za dva týdny.

Fíkus

Okrasná rostlina, která má trochu vyšší vzrůst než předchozí zmíněné kolegyně. Konkrétně dekorativní kaktus má veliké ploché listy a něžný květ uprostřed. Dobře se mu daří u okna, s mírnou zálivkou cca 1x do týdne.

Kroton

Tato pokojovka vás uchvátí svými listy, které tvarem připomínají plamínky, sahají do všech směrů a každý je jinak barevný. Škála barev se zde pohybuje od zelené, přes žlutou a oranžovou, až po světle a tmavě červenou. Možná si jej pamatujete z návštěv u vašich babiček, jedná se tím pádem o stylové retro. Zalévat stačí 1x za dva týdny, v zimě ještě méně. Pobyt na slunečném místě není potřeba.