Stát se podnikatelem není nic složitého. Potřebujete kuráž a dobrý podnikatelský nápad. K založení Vám postačí pouze živnostenský list, který si za pár minut vyřídíte na živnostenském úřadě za poplatek 1000 korun českých. Pokud, ale nechcete za firmu ručit svým majetkem, ale majetkem své firmy je potřeba si založit minimálně společnost s ručeným omezeným neboli s.r.o. Založení takové firmy je vhodné tam kde očekáváme vyšší výdělky a s tím spojené vyšší rizika, ale také pokud chcete firmu budovat dále. Výhodou je také většinou nižší daňová zátěž, než u fyzických osob podnikajících.
hnědá kravata.jpg
Už i z toho důvodu, že fyzické osoby podléhají zdravotnímu a sociálnímu pojištění. K založení s.r.o. Vám stačí základní kapitál od 1 koruny české. K založení je také potřeba sídlo společnosti, ke kterému se vyžaduje souhlas vlastníka nemovitosti. Aby založení bylo úplné je potřeba uzavřít společenskou smlouvu u notáře, zápis společnosti do obchodního rejstříku a také registrace s.r.o. u finančního úřadu.
natažená ruka.jpg

Připravte se na zdlouhavý proces


Bohužel stále je založení společnosti s ručením omezeným celkem dosti zdlouhavý proces a spoustu podnikatelů to odradí. A proč je tomu tak? Všechno stojí na rychlosti odbavování na úřadech. Je pro představu. Zápis firmy do obchodního rejstříku u rejstříkového úřadu může trvat až půlroku. Pokud, ale nemáte čas s vyběháváním úřadů, existují firmy, které za úplatek skoro vše vyřídí za Vás. Takové služba je také označována jako firma na klíč. Na Vás je jen případná schůzka s člověkem, který to bude za Vás vyřizovat a podepsání plné moci, případné složení finančního obnosu v bance. Cena takové služby se pohybuje mezi deseti až osmnácti tisíci korunami. Pokud se pro takovou službu rozhodnete, nezapomeňte si projít reference i od jiných podnikatelů na internetu a v různých diskuzích.