Abychom mohli žít život, ve kterém se budeme chovat jako lidské bytosti k ostatním z našeho okolí, nemusíme být pravidelnými návštěvníky nejrůznějších farností. Stačí se vyvarovat těm samým věcem, kterým se vyhýbají i věřící a nazývají je smrtelnými hříchy.
obličej ženy
1. Pýcha
Pokud se budeme stavět do pozice nadřazeného nad ostatní, pravděpodobně se nestaneme zrovna oblíbenými pro své okolí. Také nám to asi nepřinese mnoho přátel.
2. Lakomství
Nikdo po nás nemůže chtít, abychom se dělili o vše, co nám patří. Ale je třeba se zamyslet nad tím, že ne všichni měli v životě takové štěstí jako já a pokud se nám v životě opravdu daří, nejspíš by nebylo od věci podpořit a pomoci lidem, kteří v životě takové štěstí neměli.
3. Závist
Závist se netýká pouze toho, že byste si přáli to, co mají jiní, ale jde i o to, že lidem nepřejete to, co mají nebo co vlastní pílí dokázali a uznejte, že to s vaší osobností asi nemůže dělat nic hezkého. Pokud vaši přátelé nabydou pocitu, že jim nepřejete, dozajista vás velmi brzy přestanou vyhledávat.
4. Hněv
Můžete se tisíckrát vymlouvat na to, že jste prudší povahy a za vaše výbuchy vzteku nemůžete, to ale ovšem nikoho nezajímá. Nikdo s vámi při takové povaze nebude chtít dřív nebo později nic společného, bohužel i včetně vaší rodiny. Myslete na to!
duch krista
5. Smilstvo
Pokud v divokých mladých letech střídáte holky jako ponožky, není to sice nic obdivuhodného, ale mezi stejně starými kamarády budete možná za frajera. Ovšem v době, kdy žijete s partnerkou a ještě navíc spolu máte i děti, je dobré se milostným avantýrám vyvarovat. Ubližujete tak milovaným lidem kolem sebe a nakonec budete nejvíc nešťastným vy sám.
6. Lenost
Lenost se netýká pouze poflakování na gauči místo fyzické práce, jde i o nedostatek píle svůj život sunout někam kupředu. Začnete stagnovat a brzy tak začnete mít pocit, že váš život nedává smysl, proto jde lenost ruku v ruce s depresemi a nejrůznějšími negativními stavy mysli.
7. Nestřídmost
Nebo také přejídání. Myslíte, že je to potřeba, která napomáhá vašemu zdraví? No, to určitě ne. Obezita je momentálně největším strašákem mezi populačními chorobami, s ní totiž úzce souvisí onemocnění tepen a cév, kvůli kterým na světě umírá největší množství lidí.