Průměrná mzda v České republice se pohybuje okolo pětadvaceti tisíc. Spousta lidí však na tuto hranici nedosahuje nebo jim to nestačí. V ostatních zemích je průměrná mzda vyšší než u nás. Lidé nechtějí v práci trávit dlouhé hodiny jenom proto, aby měli o pár stovek navíc. Hledají tak možné přivýdělky. Lidé v zahraničí mohou často pracovat přes internet, a i Česku tato možnost je, ale ne tak výrazná. Jak si tedy vydělat více peněz u nás?
dolary v kufru
Česká pošta
Česká pošta nabízí mnoho možností jak práce, tak i brigád. Nejčastěji si zde brigádu vybírají studenti, protože je velmi flexibilní. Dostanete svoji vesnici nebo část města a letáky, které budete rozvážet. Je jen na Vás kolik jich rozvezete, nebo kdy je rozvezete. Klidně o víkendu. Stačí Vám kolo, auto, nebo můžete prostě vzít psa na procházku. Je to jednoduché a účinné. Zkuste napsat e-mail na nejbližší pobočku České pošty.

Copywriting
O co se to vlastně jedná? Je to v podstatě psaní článků o tématech, která máte předem určena. Existuje spousta webů, kde můžete dávat jak inzeráty nebo na ně můžete odpovídat. Můžete si založit i profil, kde Vás můžou případní zájemci kontaktovat. Stačí počítač a trocha nadání psát.
plechová pokladna
Mámemail
Webová stránka, kde se zaregistrujete a na mail Vám začnou chodit v podstatě reklamy, které si zobrazíte. Za jedno zobrazení dostanete jednu až deset korun. Peníze se Vám sčítají na účtu a když dosáhnete částky 1 400 korun, Peníze si můžete nechat přeposlat na účet nebo poštou.

Dotazníky
Existují také různé stránky s dotazníky, za které dostanete peníze, pokud je vyplníte. Lepší je, pokud umíte anglicky, v angličtině je více nabídek i peněz. Je to občasný a malý přivýdělek, ale každá koruna se počítá.

Jednorázové akce
Například na různé festivaly, koncerty nebo výstavy se najímají lidé na jeden nebo více dní. Také je za tuto práci slušně zaplaceno, a navíc máte přístup zdarma. A to se vyplatí.

Pokud se Vám nějaký nápad líbí, určitě se nebojte a jděte do toho. Existují i další možnosti, stačí se trochu rozhlédnout okolo sebe.