Vrátili se z cest, ani nevybalili své zavazadlo a už plánují kam pojedou příště. Pokud znáte tuto situaci, ať už se jedná o vašeho partnera, kamaráda, dceru, či syna, při příštím nakupování dárků po přečtení tohoto seznamu budete vědět bez dlouhého přemýšlení co zakoupit.
dobrodružství s batohem.jpg

1. Zavazadlo
Pokud chcete investovat více peněz do daru pro svého cestovatele, nebojte se investovat do kvalitního zavazadla. Výběr můžete přizpůsobit stylu jejich cestování. Pokud se jedná o cestovatele dobrodruhy, kteří za den nachodí velké množství kilometrů, zvolte krosnu s dobrou oporou zad. Je vhodné zvolit takovou velikost, která bude stále spadat do kategorie příručních zavazadel v letadle. Lidé, kteří spíš zvolí hotely, ocení kufry velikosti příručního zavazadla.
2. Stírací mapa světa
Tento kousek možná neusnadní cestování, avšak udělá velikou radost. Každé stírání nově navštívené země se stane dalším rituálem.
3. Obal na pas
Neustálé vytahování a zandávání pasu může jeho obal nepěkně poškodit. Vyberte originální obal na pas, který bude sloužit jako ochrana a zároveň roztomilý módní doplněk.
4. Powerbanka
Powerbanek není nikdy dost. Každý, kdo cestuje, se minimálně nejednou vyskytnul v situaci, kdy potřeboval nabít mobil, aby zjistil kudy se dál vydat, avšak podmínky mu to neumožnily. S powerbankou s velkou kapacitou už takové situace nehrozí. Jen se nesmí zapomenout nabít!
cestovní pasy.jpg
5. Maska na spaní a špunty do uší
Tři hodiny strávené v letadle s brečícím batoletem na vedlejším sedadle, či probděná noc v hostelu ve sdíleném pokoji kvůli chrápajícímu spáči – vašemu cestovateli se nic takového už nemusí stát, pokud jeho cestovatelskou sadu obohatíte o masku na spaní a dobře těsnící špunty do uší.
6. Náramek přežití
Váš dobrodruh tráví hodně času v přírodě? Pro něho pak zvolte náramek přežití, který na první pohled vypadá jako módní doplněk. Jedná se o silnou padákovou šňůru, křesadlo v podobě zapínání, píšťalku, drátovou pilku a reflexní pásku. Existuje více typů náramků, které mohou nabídnout uživateli další vychytávky.

7. Malinká peněženka
Každý, kdo navštěvuje více zemí během krátké chvíle, ocení malou peněženku, kam může uložit lokální měnu. Další peněženka ušetří tak čas a možná i cestovatelské nervy, protože hledat pár mincí jedné měny mezi velkým množstvím mincí další měny, to není nic příjemného.