S nástupem dospělosti, nebo před dovršením osmnácti let, zvažujete o kurzu v autoškole. Neunáhlete se hned nad první, která je k vám nejblíž od domova, ale zjistěte si o tom, jak vám bude přínosná a spolehlivá, co nejvíce.
za volantem auta

Dle čeho se musíte řídit, pokud chcete uspět jak v autoškole, tak při závěrečných zkouškách?

1. RECENZE – prvním zásadním krokem při výběre vaší autoškoly, by měli být určité recenze na ní. Pokud to jde, přečtěte si názory a zkušenosti na internetových stránkách daných autoškol, nebo se poptejte osobně někoho, kdo už má výcvik v autoškole za sebou.

2. ČAS – podstatným ukazovatelem při vašem hledání, by mělo být bezpochyby časové rozpětí, které daný výcvik zahrnuje. Jestli to budou 2 měsíce, nebo rok, je nesmírně důležité. Dejte přednost autoškole, která s vámi bude jezdit, co nejčastěji.

3. INSTRUKTOR – pokud se budete vašeho instruktora bát, nebo jeho chování bude neadekvátní a nepřípustné, rozhodně zvažte nad jeho výměnou. Vaše jistota a pohoda za vozidlem se odvíjí především od jeho přístupu k vám.

4. PENÍZE – rozhlížejte se po větším výběru autoškol a zjistěte si ceny, které požadují za celý jejich kurz v nich. Není pravdou, ani povinností zaplatit nejvyšší částku v naději, že daná autoškola bude nejlepší. Cena by měla být rozumná a ve většině případu, by se měla pohybovat ve stejných částkách, jako nabízí konkurence.

5. JÍZDY – trvejte na tom, že musíte jezdit, co nejčastěji. Autoškoly, které vědí, jak to vše na silnicích a při zkouškách chodí moc dobře vědí, že v tréninku je síla. Jízdy by jste měli mít minimálně dva krát týdně, ať si na vozidlo a jeho ovládání zvyknete a sžijete se s ním, co možno nejvíce.

autoškola na dálnici
6.
TEORIE – vyberte si autoškolu, která nabízí důkladný a přehledný výklad o tom, na co vozidlo slouží a co obnáší provoz na silnicích. Nespoléhejte se na formu samostudia, ale svěřte vaši neznalost a zodpovědnost za volantem především dokonalé přípravě před nástupem do vozidla. Jedině informovaný řidič je dobrý řidič.