Klíčení představuje možnost, jak začít pěstováním nějaké rostliny. Pokud uvažujete o tom, že byste vyzkoušeli pěstování například mungo fazolí, pak budete potřebovat semínka, díky kterým budete moci vůbec začít. Kvalitní klíčení proto potřebuje především vstupní produkt v podobě semínek, který můžete koupit u odborníků. Proto neváhejte, a pokud vás zajímá, kde můžete koupit všemožné typy semínek a dalšího příslušenství, určitě nepřestávejte číst.
rukola sazenice

Proč svépomocné pěstování?

Když vás z nějakého důvodu zaujme například mladý ječmen, mungo fazole nebo brokolice, budete potřebovat tyto produkty kupovat stále nové, čerstvé. Podívejte se ale na ceny těchto rostlin. Často jde o poměrně vysoké částky, a to zvláště tehdy, když vám jde o BIO kvalitu. Proto je dobré, když si veškeré potřebné rostliny vypěstujete doma. Není to složité, ba naopak, se správnou péčí a semínky to půjde opravdu rychle.
Klíčení je proces, při kterém se ze semínka „vyklube“ prvotní náznak rostliny. Na základem toho je pak možné začít s pěstováním, a to nejrůznějších rostlin. To znamená, že nemusíte nechat růst pouze tradiční fazole, tak jak se to dělalo na základních školách, ale rozhodnout se můžete pro pěstování jakékoliv jiné rostliny.
miska na klíčení

Dejte život nové rostlině

Díky klíčení sami uvidíte, jak jednoduché je dát život nějaké nové rostlině. Může jít přitom o fazole, mladý ječmen, brokolici nebo třeba avokádo. Právě avokádo je v poslední době častým cílem všemožných experimentátorů, kteří chtějí na vlastní oči vidět, jak se něco dokáže vyklubat ze semínka, v tomto případě pecky avokáda. Přitom je to skutečně jednoduché a jinak tomu není i v případě jiných rostlin:
Semeno stačí dát do vody, případně jiného vhodného prostředí
Po určité době semeno pukne a začne rašit první části rostliny
Semeno zásobuje zárodek rostliny výživnými látkami, a proto mu stačí pouze přidaná voda
Čas dá rostlině možnost se zpevnit a začít růst tak, jako by tomu bylo v přírodě