V první řadě se často využívají skládací přepravky v potravinářském průmyslu. Nedo https://www.pravidla.cz/hledej/%3Fqr%3Dp%25F8%25EDsun šlo vám, kde přesně? Mi vám rádi poradíme. Je to v dopravě jednotlivých produktů. Hlavním odvětvím je zelenina a veškeré ovoce, které putuje od místních farmářů do vašeho obchodního domu. Některé přepravní boxy se využívají přímo v obchodě, protože se z nich zelenina nevyskladňuje do regálů, ale jen se vystaví přímo v přepravní bedně. Ta tak zaručí jistotu, že zelenina nespadne na podlahu a má i dostatek prostoru. Nebude natlučená a bude mít přísun vzduchu. Určitě jste si toho v obchodu všimly, když jste si brali čerstvý květák, který byl v zelené skládací přepravce. Nebo ne? Většina zeleninových regálů je přímo vyrobena pro umístění skládací přepravky. Je to praktické a usnadní to prodavačkám složité skládání do regálů, na které není vůbec čas.

skládací přepravka

Druhou výhodou je samotné provedení skládacích přepravek. Většinou jsou z tvrdého plastu, který by se neměl hned při prvním nárazu rozbít. Materiál má i důležitou hygienickou stránku, neboť se dá jednoduše umýt. Stačí přepravku dát pod vodu a pomocí houby ji krásně vyčistíte. Pak stačí, když uschne a můžete ji složit. Proč vlastně skládací? Zajistí vám lepší uložení, když zrovna nic nepřevážíte.

skládací přepravka

Ty bedny, co se vrací dodavateli, jsou čisté a složené. Nezaberou v přepravním vozidle tolik místa, jaké by bylo za potřebí, kdyby se bedny nedali složit. Potřebovali by až pětinásobek, který zabírají ve složeném stavu. Proto se používají skládací. Využijí to i obchodní centra, které nemají tolik místa na uskladnění, než bedny odcestují k dodavateli. Skládací bedny jsou potřebnou součástí farmářů, ale můžete je mít i doma například na uskladnění brambor, cibule ve sklepě. Nebo jako jedinečný pomocník v kufru auta na kabele s nákupem, aby necestovali po prostoru kufru.