Čím dál tím méně turistů jezdí do Řecka. Více lidí cestuje spíše do Chorvatska.
Proč tomu ale tak je? Vždyť přece Řecko patří k jedné z nejhezčích zemí.
Právě Řecko se může chlubit svou vyspělou kulturou. Vychází ze starověkých a byzantských tradic. Na každém kroku můžete slyšet líbezné tóny lidové hudby, na kterých si zakládá. Kromě hudby je také velmi proslulé tradičními tanci, které jsou zde velmi populární. Navštívit můžete různé veselice, které se pořádají hlavně na počest různých svatých nebo oslavu úrody. Je také velmi proslulé svou výtečnou kuchyní.
řecká památka
Je opravdu velmi zdravá a typické je to, že Řekové přidávají do skoro každého jídla opravdu velké množství olivového oleje. Nejvíce se na jídelním lístku můžete setkat s pečeným masem, rybami, saláty, gyrosem apod. Řecká kuchyně je velmi ovlivněna kuchyní italskou. Velmi oblíbeným nápojem je frapé a za velmi kvalitní je také považováno řecké víno či metaxa.
santorini řecko
Kromě výborné kuchyně či hudby vás mohou zaujmout i krásy, které se nachází na území celého Řecka. Co takhle Akropolis? Neláká vás alespoň jednou v životě ten proslulý Akropolis vidět? Jedná se o chrám, který se řadí ještě do dob starověkého Řecka a byl postaven na počest bohyně Athény. Je zařazen na seznam UNESCO.

A co takhle Dionýsovo divadlo? Jedná se o hlavní divadlo v Athénách, které bylo 31 metrů vysoké a mělo neuvěřitelných 78 řad.
V Řecku najdete nespočetně mnoho míst, kam byste určitě měli zavítat. Kromě překrásných památek se může pyšnit i překrásnými plážemi s průzračně čistou vodou, teploučkým sluncem a příjemných větříkem.
Mnoho lidí si myslí, že důvod toho, proč do Řecka cestuje méně a méně lidí je to, že se turisté obávají ostrovů v Egejském moři, kde se mnoho lidí utopilo.
lodě na moři
Dalším důvodem může být i pokus o převrat v Turecku. Když pomineme všechny tyto události, stále podle nás Řecko patří k překrásným místům, které by alespoň jednou v životě měl každý člověk navštívit.
Pokud se tedy už začínáte rozhodovat, kam byste příští rok chtěli vyrazit na dovolenou, co dát tomu Řecku přeci jen šanci?
Pokud byste se chtěli dozvědět více, ani chvíli neváhejte navštívit .