Prvním důležitým prvkem je dostatečný výkon, aby přístroj zvládl vysát všechen nepořádek do posledního smítka. U těch lepších se pohybuje okolo 700 W i více. Tento parametr se také hodnotí výkonnostní třídou. Dělí se na dva důležité typy, a to na sáčkový a bezsáčkový. Každý má bohužel své pro a proti. U sáčkového je nevýhodou neustálé kupování sáčků, ale zase nemusíte nic čistit. Bezsáčkový musíte neustále čistit, ale odpadá kupování sáčků, které taky něco stojí. Modernější stroje obsahují HEPA filtr, která vyfiltruje i ty nejmenší nechtěné částečky o velikosti v řádech neuvěřitelných nanometrů. Velice pomáhá všem alergikům, a to tím způsobem, že nevrací skoro žádný prach zpět do ovzduší. Někdo si potrpí na vzhled, zde spíše dbejte na váhu a pohodlné vysávání.
práce s vysavačem
Hoover TE 75011
Řadíme ho mezi sáčkové vysavače, a to s kapacitou jednoho sáčku 3,5 litru. Disponuje nízkou hmotností, ale vysokým výkonem, který je rozhodně dostačující, protože má označení třídy 4A. Vše podtrhují nízké energetické nároky a malé emise zpětného prachu. Celý pohyb přístroje usnadňují kolečka otočná po celé své ose. S hadicí můžete rotovat neomezeně dokola, takže Vám vysávání nebude nic znepříjemňovat. Při koupi nezapomeňte na dostatek příslušenství, což tento vysavač opravdu má. Není problém vysávat od jemných koberců až po tvrdé podlahy. Nemůže chybět ani klasické úzká hubice, díky které se dostanete i do těch nejzákeřnějších zákoutí
starý vysavač

Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA

Je bezsáčkový vysavač s nádobou o velikosti XL. Výrobce udává bezstarostný úklid s velice dobrými výsledky. Všechny tyto parametry z něj dělají špičku ve své třídě. Obsahuje také výkonnou hubice Deep Clean, proto odstraní i hluboké znečištění. Zaručuje ve dvou krocích odstranění až 99,88 % veškerého prachu, což je opravdu hodně. Objem XL znamení objem nádoby 2,5 litru, takže s ním uklidíte i dost velkou plochu ve Vašem bytu. Stejně jak výše zmíněný Hoover má také výkonnostní třídu 4A. I na vysávání různých povrchů získal kategorii A. Také je vhodný díky příslušenství k úklidu auta.