Výrobci chytrých hodinek, firmy Apple a Fitbit, si vzájemně konkurují. Fitbit představila docela nedávno typ Ionic a ten si nepochybně oblíbí především sportovci. Displej má úhlopříčku 1,42 palců s rozlišením 250 x 348 pixelů. Skelet hodinek je zhotoven z kovu, řemínek může být buď plastový, nebo kožený. Stroj pracuje na všech známých platformách Windows Phone, iOS, nebo Android. Dostačující paměť 4 GB podporuje i nadstandardní funkce, např. měření vzdálenosti, frekvenci tepu, spotřebované kalorie při pohybu atd.
iphone s hodinky
Výrobek má působivý design, vypadá sice trochu chladně a stroze, ovšem elegantně. Celokovové šasi hodinek málokoho překvapí, je vyrobeno z jednoho kusu pevné a odolné slitiny lehkých materiálů, kovové pouzdro slouží zároveň jako anténa pro identifikaci a komunikaci přes Bluetooth a modul GPS. Tělo strojku je mimochodem certifikováno IP68, je možné je tedy využít za jakéhokoli počasí, i v extrémním dešti. Zabezpečení proti průniku vody je zaručeno pod vodou až do hloubky padesáti metrů. Odolnost konstrukce proti opotřebení, nárazu a vodnímu živlu je také důvodem, proč si výrobek oblíbili vrcholoví plavci.
chytré hodinky

Vydrží čtyřikrát déle v provozu na baterii, než hodinky od Apple

Řemínky neškrtí a jsou na dotek velmi příjemné, ať už zvolíte jakoukoliv variantu. Výrobce pamatoval na zvětšení rozsahu dírek na řemínku, aby hodinky padly jak svalnatým robustním chlapům, tak i dětem, nebo křehkým ženám. Řemínky lze také jednoduše a rychle střídat, k jejich výměně stačí stisknout jen jediný výstupek. Můžete mít doma celou sadu řemínků a s každým z nich získávají hodinky docela odlišný rozměr – jiný pásek se hodí do společnosti (do divadla, na koncerty), jiný zas k outdoorovým aktivitám, jiný do bazénu.
Displej je velice dobře viditelný i na přímém slunci, ovládání je snadné a intuitivní, velkou předností je výdrž baterie na jedno nabití – přibližně 4 dny. (Mimochodem, konkurent od Apple vydrží na baterii v provozu pouhý 1 den). Uvnitř přístroje se nachází přehrávač hudby včetně databáze skladeb ve formátu MP3, a je také možné využít přístroj i jako bezkontaktní platební kartu.
Propracovaný výrobek disponuje snímačem SpO2 pro měření spánkové apnoe, má pochopitelně vestavěný GPS modul, je možné jej použít pro individuální trénink sportovců jak rekreačních, tak špičkových.