Krůček od bídy Nebankovni-hypoteky-uvery je slovní spojení, které vymysleli lidé, když jim hrozí například finanční krach nebo se blíží k ohrožení svého životního standardu. Víte, každý člověk se nerad dobrovolně vzdává svých životních zvyklostí a je jasné, že ho to bude trápit a může být i nějaký čas naštvaný a zlý. Znám pár takových příkladů a můžu vám třeba jeden napsat.

I alkohol vás může přívést do bídy

Můj kamarád pracoval jako generální ředitel v papírenském odvětví. Jeho výplata byla hodně vysoká, a tudíž byl zvyklý hodně utrácet a taky měl několik nemovitostí na hypotéky nebo dvě auta na leasing. Jak měl hodně peněz na výplatní pásce, tak vše zvládal platit včas, a ještě mu hodně peněz zbylo na rozhazování. Jednoduše si žil na velmi vysoké noze. Jenže pak firma zkrachovala a kamarád přišel o práci, a tudíž i o peníze na výplatu. Během tří měsíců prodal nemovitosti a za další dva měsíce auta. Ale i tak už byl krůček od bídy. Místo sto třiceti tisíc měsíčně pobíral po roce sotva dvacet tisíc. Takže musel jít žít ke své matce, než se psychicky zlepší a finančně taky. Trvalo mu to asi tři roky, než se dal do kupy a z bídy vyvázl. Nyní pracuje jako vedoucí obchodu a je docela spokojený.

Spočítejte si, jestli můžete vše splácet

Krůčkem od bídy může být i člověk, který nesplácí půjčky nebo se dostane do problémů. Třeba i fakt, že ho někdo podvede nebo okrade. Vím, že takto za to člověk nemůže, když v dobré víře naletí podvodníkovi nebo ho někdo nevědomky okrade. Je jasné, že si má každý dávat na své peníze a majetek pozor, ale věřte, že ne vždy to jde. I ten nejlepší kamarád vás může podvést a vám pak budou chodit složenky k zaplacení, aniž byste věděli za co. Tak i tímto případem můžete být krůček od bídy, a ne vlastní vinou. To je pak ještě horší na psychiku, než když si za problémy můžete sami. Zajímá vás tato potíž více? Klikněte na náš web a uvidíte.