Pokud je naše bydlení malé, není to s jeho zařizováním zrovna jednoduché. Malé skladiště s nějakým tím místečkem pro přespání, to zvládne vytvořit jistě každý. Ovšem pěkný a stylový domov, to už je v tomto limitovaném prostoru velká výzva! Musíme vědět, co je zde důležité, vše dobře promyslet a důkladně změřit a nezapomenout využít správné pomocníky. Na co v malém bytě nesmíme zapomenout? Co radí profesionálové z oboru?

nábytek na míru

Především musíme mít stále na paměti, že v malých prostorách je nezbytné využít každý volný centimetr! Nezapomínáme na staré známé rčení „dvakrát měř a jednou řež“. Dále nám hodně pomohou dobře vybrané druhy nábytku, ale i šikovné spotřebiče.

Nábytek nejlépe na míru

Pořídit nábytek na míru do celého bytu je samozřejmě finančně náročnější, ale pokud si to můžeme dovolit, je to v tomto případě nejlepší volba. Tato investice se jistě do budoucna vyplatí a nebudeme litovat. Když nám to náš rozpočet nedovolí, zkusíme promyslet, jak takový nábytek využít alespoň v některých místech. Do ložnice, dětského pokoje nebo předsíně jsou ideální vestavěné skříně na míru, v kuchyni linka a úložné prostory na míru, v koupelně malé místo využijeme pomocí originálních skříněk a poliček. Z kousků nábytku, který pořizujeme v obchodech hotové, pak dobře vybíráme! Zapomeneme raději na takový, který je příliš robustní, např. velké čalouněné kusy. Volíme kousky na nožkách, ty, co se zavěšují na stěny (tzv. levitující), vyrobené z tenkých kovových částí, různé druhy policových a regálových systémů. Vhodný je nábytek rozkládací a nabízející dostatek úložného prostoru. Třeba sedačky, křesla, taburety a konferenční stolky do obýváku nebo vyvýšené postele do dětského pokoje.

police, levitující nábytek

Multifunkční vybavení domácnosti

Pro malý domov nakupujeme také spotřebiče a jiná zařízení šetřící vzácným místem. To splňují menší, užší a multifunkční pomocníci v domácnosti. Například víceúčelový sporák či trouba, kuchyňský robot, pračka se sušičkou nebo vysavač a mop „dva v jednom“. Nabídka takového zboží v obchodech je pestrá. Podle svého vkusu a finančních možností si vybere jistě každý z nás.