Pojem, který byl převzat z umělecké sféry a architektury. V módním průmyslu byl tento styl prosazen až počátkem devadesátých let minulého století. Za to vděčíme zejména japonským designérům. Avšak úplné počátky pramení z 50. let, kdy snahou amerických umělců bylo upoutat pozornost prostřednictvím zcela jednoduchých a prostých prostředků, tj. typickým atributem jsou jednoduché geometrické tvary.
 zakrytá část tváře
Minimalismus – to je zkrátka kouzlo a krása v jednoduchosti, zároveň s dostatečným komfortem luxusu. To vše sečteno a podtrženo dávající možnost vyniknutí osobnosti daného jedince. V minimalismu lze dosáhnout elegance bez výstředních prvků a s minimem doplňků. A to hlavní – i s minimem lze vykouzlit mnoho a zcela oslnit šarmem.
 
Minimalismus v módě aneb co a jak?
 
Více jak módní trend je adekvátnější označení minimalismu jako módního stylu. I když je nadčasový, tak jeho popularita se spíše pohupuje na ručičkách vah. Nicméně, kdo mu podlehne, zůstává věrný. Však vyniká, jak už z názvu pramení, potřebou minimálního počtu kousků ošacení, prioritou je kvalita a hra v podobě kombinace. Značným pozitivem je, že v případě zakoupení kvalitních kousků, není třeba obměňovat každou sezónu šatník.
 
Základ vašeho šatníku
 
Fundamentem jsou neutrální barvy, kromě černé, šedé a bílé, je vhodná i béžová. Reálná a působivá je kombinace těchto barev s jednou výraznější. I když prioritou je jednoduchost, avšak ale ne nikdy nudnost. Je třeba si dát pozor a volit případné doplňky s opatrností a rozvahou.
Propojení bílé a černé je nesmrtelnou elegantní kombinací. Bílou v minimalistickém stylu rozhodně nešetřete. Kromě základní bílé halenky, by ve vašem šatníku neměla chybět bílá trička, tílka i svetřík. Kalhoty jsou ideální v černém provedení.
 žena v černém
Minimalismus jako filozofický směr
 
Minimalismus v oblečení není jen ideálním řešením dnešní hektické doby. I když je znakem strohosti a lze tak působit odměřeně, nedostupně, chladněji, zároveň však neskutečně svůdně a sexy. Styl, který se hodí do práce, pro volný čas i pro společenskou událost.