Nemáte zájem o žádnou Viagru ani generika Viagry, protože tušíte, že mají vedlejší účinky, a že by bylo lepší jít v případě poklesu tvorby testosteronu přírodní cestou, například vhodnými bylinkami, jako je Ženšen nebo Maca peruánská? Pak bychom vám mohli ještě připomenout další fakta, s nimiž lze docílit lepších výsledků a posílení tvorby tohoto mužského hormonu:

ležící dívka

Klidný život – ranní káva vypitá ve spěchu, zhltnutá smažená kobliha z bílé mouky, úprk do zaměstnání, přesčas kvůli dohánění termínů zakázek, další tři kávy u psacího stolu, nedostatek pohybu během dne, v poledne místo oběda párek v rohlíku, večer sledování děsivých zpráv v televizi, k večeři „knedlo vepřo zelo“ zapité pivem a do půlnoci prohlížení sociálních sítí na mobilu – takový životní styl vás přivede co nejrychleji do hrobu. Zajděte někdy do prodejny zdravé výživy na pořádný oběd, pracujte v klidu a bez přesčasů anebo vyměňte zaměstnání, vyjeďte si na kole do přírody a provozujte vysokohorskou turistiku a hned pocítíte tu změnu. Testosteron vám bude stoupat, nikoli klesat.

maminka s dítětem

Odtajněte přítelkyni tajemství mužského čichu – za tajemstvím růstu mužského testosteronu se ukrývá ještě řada dalších jevů, například pravidelné sportování a posilování, cestování a výlety do přírody, pěstování různých zálib, kvalitní milostný vztah s milující partnerkou (nikoli sobeckou potvorou) a mimo jiné i vnímání vůně ženského těla. O tom, jak zásadní roli hraje na tvorbu testosteronu ženský pot, se můžete dočíst i v článcích laických a odborných, například od MUDr. Radima Uzla. Pokud muže vzrušuje ženský pot, znamená to, že partnerka je vhodná pro početí zdravých dětí, a naopak, je-li mu její pot nepříjemný, bude její genetická výbava velmi podobná, a mohlo by to znamenat problém, známý například u incestu. Sexuální vzrušení z propoceného dámského trička nebo silonových punčoch tedy není žádnou úchylkou, ale spíše výhodou a znamením, že případný sex bude mít kýžený efekt.