Zelená zelenina

Přidejte do stravy špenát, brokolici, kapustu a zelené fazolky. Tyto potraviny dodají Vaší pleti výživu, kterou chce. Jsou bohaté na vitamin K a zinek, špenát je zdrojem živin, které pomáhají zlepšovat krevní oběh, snižují zánět a pomáhají předcházet akné a zlepšují trávení.

cherry rajčátka

Rajčata

Plody, které jsou velmi oblíbené pro své vlastnosti proti stárnutí, jelikož jsou zdrojem výborného antioxidantu lykopenu. Jsou bohatým zdrojem vitamínů K, A, B1, B7 a C, zinku, draslíku, fosforu, železa a hořčíku. Ať už je jíte v polévce, těstovinách či exotickém kari, rajčata v jakékoliv formě nejlépe vařené budou s Vaší pokožkou dělat zázraky.

Mandle

Nejlepší zdroj přírodního vitamínu Eyou. Měli byste sníst minimálně 10-15 mandlí denně. Konzumace mandlí každý den udrží Vaši pleť bez suchosti, vrásek a rychlému stárnutí. Tento výživný ořech podporuje produkci kolagenu a je plný vápníku, což je vynikající pro vlasy, zuby, nehty a kůži. Vyšší množství vitaminu E mají druhy Gulbandi a Marmara.

Lněné semínko

Drobná semínka mají vysoký obsah omega-3 mastných kyselin a pomáhají při budování zdravé buněčné funkce stejně jako při podpoře tvorby nového kolagenu. To vše pomáhá udržet zdravou pokožku a bez vrásek. Přidejte lněné semínko do kaše nebo salátu a využijte tak jeho výhod. Alfaolické kyseliny, které se v něm nacházejí, pomáhají snižovat suchost, svědění a šupinatost. Obsah vitaminu E pomáhat zlepšit stav akné a ekzémů.

jíst jablko

Losos

Tato narůžovělá ryba má vysoký obsah omega 3 mastných kyselin, které jsou dobré pro Vaše srdce a krevní tlak. Pomáhají při produkci kolagenu, stejně jako bílkovin, které pomáhají udržovat naši pleť zdravou a bez vrásek. Losos navíc obsahuje selen, který pomáhá chránit naši pokožku před škodlivými slunečními paprsky a zároveň udržuje naši pleť hydratovanou, jemnou a vláčnou. Vysoký obsah vitaminu D je zodpovědný za vstřebávání důležitých minerálů, jako je vápník, hořčík a fosfát.

Pomeranče

Obsahují vitamín C a výborně čistí naši pokožku. Pomáhají také zlepšovat strukturu naší pleti a obnovovat kolagen, udržují pleť dobře tonizovanou a bez vrásek.

Hořká čokoláda

Může mít až magické účinky na naši pokožku. Flavonoidy a fytonutrienty, které obsahuje, mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Výsledkem konzumace dvou malých kostek tmavé čokolády třikrát týdně dosáhnete hladší, hydratované a zdravé pokožky.