Jednosložkové chlorové tablety chlorito.cz jsou velmi podstatným pomocníkem při údržbě kvality bazénové vody. V nabídce je najdete jak ve variantě maxi pro velké a střední bazény, tak také ve variantě mini pro malé bazény a vířivky. Jak jistě dobře víte, chlor je velmi důležitým prvkem při udržování kvality vody v bazénu a bez tohoto pomocníka se prostě neobejdete, pokud nechcete, aby se z Vašeho bazénu stala bažina nevhodná ke koupání a vhodná jen tak maximálně pro žáby. Pokud si chcete užívat koupání a vodních radovánek ve svém bazénu, tak nesmíte zapomínat na pravidelnou chloraci bazénové vody.

voda v bazénu

Ovšem jelikož se jedná pouze o jednosložkové tablety, nesmíte zapomínat i další podstatné pomocníky pro údržbu bazénové vody. Chlorové přípravky nemohou správně fungovat, pokud je v nerovnováze PH vody. Takže dalším důležitým ukazatelem kvality bazénové vody je její PH. K údržbě PH vody ve správné výšce Vám poslouží přípravky na zvýšení či snížení PH. Také je důležité vědět, jakou vodou napouštíte bazén. Pokud máte tvrdou vodu je důležité používat změkčovač vody. Zajisté se také vyplatí využívat preventivně algicid, přípravek proti řasám.

zahradní bazén

K tomu, abyste zjistili, v jakých hodnotách se nachází PH vody a zda vaše bazénová voda obsahuje dostatek aktivního chloru, Vám skvěle poslouží tak zvaný tester. Je dobré provádět kontrolu bazénové vody za pomocí testeru alespoň jednou týdně po celou koupací sezónu a včas přidávat do bazénové vody všechny potřebné přípravky bazénové chemie, abyste předešly problémům s bakteriemi a řasami a mohli si tak užívat koupání bez starostí. Pokud budete pravidelně kontrolovat bazénovou vodu, dodávat jí všechny potřebné přípravky a odstraňovat mechanické nečistoty, bude Vám Váš bazén sloužit po dlouhá léta bez jakýchkoliv problémů. Tak si užívejte léta a koupání plnými doušky bez starostí.