Není pochyb o tom, že si děti rády hrají. A v současné době máme na trhu velkou spoustu hraček, kterými můžeme svého potomka zabavit. Naprostá většina z nich jej navíc učí nejrůznějším dovednostem, které se mu budou hodit v dospělém životě. A to je koneckonců hlavní smysl hry – osvojit si bez rizika nové dovednosti a naučit se, jak reagovat v situacích, se kterými potom přijde v dospělém životě do styku.

Jednou z oblíbených hraček jsou i nejrůznější dětské stany. Ty mají mnoho podob. Kostra bývá obvykle vyrobena z lehkého kovu či plastu, celta pak z látky či PVC. I rozměry mohou být různé, podle toho, pro jakou věkovou kategorii jsou určeny.

ksiltovka1

Je jasné, že tyto stany nejsou určeny k přespávání, nýbrž pouze k hraní. Mohou sloužit například jako schovka, „domeček“, či k mnoha dalším hrám, které rozvíjejí dětskou fantazii.

Zdá se tedy jasné, že není na škodu jej dětem koupit. Otázkou však je, kam jej postavit. Ne každý z nás má totiž k dispozici rodinný domek se zahradou. Proto nezbývá, než postavit tento hrací stan pro děti uvnitř bytu.

Samozřejmě se můžeme ptát, zda je to skutečně dobrý nápad. A je potřeba říci, že je to skutečně možné, za dodržení několika podmínek.

stan1

Tou hlavní je mít okolo dostatek prostoru. Musíme počítat s tím, že děti okolo něj budou běhat. Neměly by se tedy při tom vyhýbat nábytku, a už vůbec ne nějakému s ostrými rohy. Následky by totiž nemusely být zrovna pěkné.

S tím souvisí i druhá věc: je velmi pravděpodobné, že jej děti nebudou chtít po hraní složit. To znamená, že se bude jednat o prakticky trvalou dekoraci dané místnosti. Je tedy potřeba jej umístit tam, kde jeho přítomnost nebude až tak překážet, avšak kde na své potomky uvidíte a budete je moci kontrolovat.

Jistě, může se zdát, že je toho poměrně dost. Avšak věřte, že se to vyplatí. Nejen pro děti, ale i pro vás.